Догляд за вібропресованими виробами


Не секрет, що термін експлуатації виробів залежить від догляду та правильного укладання, тому радимо ознайомитись з даними порадами:

  • Придбавши бруківку подбайте про те, щоб її укладання було професійним та правильним;
  • Переконайтесь у тому, що стоки води розташовані правильно і рідина не буде залишатись на бруківці. У зворотному випадку, покриття почне втрачати свою цілісність – тоді догляд стає неможливим, адже рухома бруківка не здатна витримувати необхідну вагу та деформується, що робить її непридатною до експлуатації;
  • Не менш важливим пунктом є контроль навантажень. Саме тому обираючи бруківку, потрібно точно знати де вона буде використовуватись. Наприклад: вантажівка, яка постійно перебуває на покритті для пішохідної зони здатна деформувати матеріал. Рівень навантажень не повинен бути вище допустимого.

Неналежний рівень обслуговування бруківки – ще одна вагома причина зменшення терміну експлуатації виробів. Не рекомендується застосовувати хімічні засоби при митті, а також гострі предмети при її очищенні в зимову пору року.

Суха або волога чистка є основним способом догляду за бруківкою, яка припускає використання спеціальних щіток і проведення регулярної мийки матеріалу. Не застосовуйте апарати з сильною подачею води, адже це також може призвести до пошкоджень. Якщо покриття знаходиться біля басейну – рекомендуємо обробити його водовідштовхувальним засобом. Це убереже бруківку від зайвої вологи.

Контролюйте рівень забруднення покриття та усувайте його регулярно, тим самим забезпечивши гарний вигляд та довготривалий термін експлуатації.

Порада: якщо немає можливості у регулярній чистці, обирайте бруківку менш яскравих відтінків.

Висоли на бруківці


Після укладання бруківки на ній можуть з'явитися плями білого кольору (висоли), це абсолютно нормальний та природний процес, зумовлений технологією виробництва, яка передбачає використання карбонату калію для підвищення морозостійкості виробу.

Висоли є тимчасовим явищем. Протягом певного часу вони зникають та виріб набуває первісного вигляду (тільки у тому випадку, якщо на ньому не було забруднень).

Висоли на бруківці Висоли на бруківці